Kontakt
Działalność OSP
Aktualności
Zawody
Archiwum
Działalność OSP w roku 2008
Księga Gości

Polecane linki

Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczynie
Opolskie Ratownictwo
Naucz się udzielać pierwszej pomocy
Centralne Muzeum Pożarnictwa
Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony przeciwpożarowej
ZOSP-Rzeczpospolitej polskiej
Sprzęt przeciwpożarowy(PPOŻ)
Sklep strażacki
Dyskusje strażakówSiemysłów strona główna


HISTORIA ZAŁOŻENIA OSP W SIEMYSŁOWIE

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemysłowie założona została w kwietniu 1947r. Pierwszym prezesem był Piotr Florek, funkcję komendanta objoł Tomasz Tomczyszyn. Na początku Straż Pożarna dysponowała jedynie sikawką ręczną, starą poniemiecką pompą i trzema dwudziesto metrowymi wężami. W 1949r. powiększyło się grono ochotników i prezesem pozostał Tomasz Tomczyszyn, komendantem Władysław Ziemnicki, skarbnikiem Marian Feduch natomiast środka transportu udzielał Michał Strugacz. W 1955 roku jednostce z Siemysłowa za dobrą działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej z komendy powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Namysłowie została przydzielona motopompa M400, mechanikiem motopompy został Władysław Bednarz. W 1958 roku za zajęcie I miejsca w zawodach powiatowych została jednostce przydzielona motopompa M800 z kompletem węży. Środkami transportu były samochody: LUBLIN, kierowcą był Jan Letki, STAR 20 GM, którego kierowcą był Józef Zapalski, obecnie STAR 244 GBA, którego kierowcą jest Zbigniew Feduch.

30 stycznia Zarząd OSP zorganizował trzeci już wyjazd dzieci i młodzieży na basen do Oleśnicy. Udział wzięły 54 osoby wraz z opiekunami.
Koszt biletów w całości opłacony został ze środków własnych, natomiast autobus został nie odpłatnie wynajęty z urzędu Gminy, za co Wójtowi serdecznie dziękujemy.Dane kontaktowe
OSP Siemysłów
46-146 Domaszowice
ospsiemyslow@gazeta.pl
Tel.kom.

Telefony alarmowe
Straż - tel.998
Policja-tel. 997
Pogotowie-tel. 999
Numer alarmowy-tel.112Szkolenie  OSP


Florian 2009

6 Turniej tenisa stołowego o puchar Prezesa OSP

Remont VW Transportera zakończony

Zebranie Sprawozdawcze z działalności OSP w roku 2008